Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Олександрівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04366270) був реорганізований і увійшов до складу Попельнастівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Історія села

Олександрівка - село, центр сільської ради. Розташоване за 25 км від районного центру м. Олександрія. Площа території ради – 48 800га. Населення - 815 осіб.

Наприкінці 18 століття на території, що належала запорізьким козакам, в долині річки Рать виникло поселення, яке отримало назву Ратьківка.        

Першими поселенцями були селяни кріпаки.  В 1831 році на південь в трьох кілометрах від села засновано село Сонине, заселене людьми  з поселення Ратьківка.

За статистичними даними «результатів подвірного перепису Олександрійського повіту 1886 року» вказується, що в 1839 році село було перейменовано в містечко, яке стало волосним центром. В цей період воно дістало назву Богоявленськ.

В кінці 30-х років ХІХ століття в містечку була збудована нова церква. А в 1841 році в церковній сторожці відкрилася приходська школа грамоти. По перепису 1859 року в місті Богоявленськ налічувалося 128 господарств і 783 жителя. Основну частину населення містечка складали українці (98%), також проживали росіяни, євреї, німці.

До 1880 року кількість господарських дворів становила майже 220 господарств. А число жителів збільшилося до 1183 особи. На цей час у Богоявленському вже було 3 ставки, 34 колодязі, 13 промислових і торгівельних закладів, церква із школою та волосне управління. У дворах налічувалося 459 господарських будівель.

6 331 десятина орної землі розподілилася в такому співвідношенні: 1 272 десятини належали 191 господарству (в минулому кріпосних селян), 120 десятин – трьом господарствам духівників, 1658 десятин – господарству купця Яковлєва, 3 280 десятин мав дворянин Репнінський. В середньому на селянське господарство виходило по 6,6 десятин землі.

В кінці ХІХ століття на початку ХХ століття землю, яка належала Репнінському в Богоявленській волості, купив граф Толстой М. М. Станом на 1908 рік в списку землевласників «Александрийского уезда» були купці Трефільєві, Яковлєві Василина, Андрій та Федот, а також міщанка Шульгіна Євдокія Іванівна.

В 1917 році був створений перший сільвиконком на чолі з Кульбій А. Ю.

В період громадянської війни на початку 20-х років через село проходила перша кінна армія Будьонного, 11 штаб тимчасово розташувався у с. Куколівці, а полки в навколишніх селах. 

З березня 1923 року містечко Богоявленське було перейменовано у село Ворошилівку. Початкова школа в 1930 році була реорганізована на семирічку.

В 1931 році було побудовано і здано в експлуатацію першу дільничну лікарню.

В 1932 році організовано поштове відділення. З’явилися перші вантажні автомашини і трактори. В хатах з’явилося світло, яке виробляла місцева електростанція. В цьому ж році на базі сільських ставків засновано Ворошилівський державний риборозплідник.

Не обминули село колективізація, розкуркулення, голодомори, репресії.   

В кінці 1941 року до 27 листопада 1943 року село було під владою німецько-фашистських загарбників. Визвольні бої за звільнення села розпочалися 21 листопада 1943 року воїнами 8МАКу та 91-ї гаубичної бригади, 5-ї гвардійської армії, Другого Українського фронту. При цьому загинуло 138 воїнів, яких було захоронено в Братській могилі. Одним із добровольців, які пішли на фронт, був наш земляк Олександр Юхимович Жежеря. Якому було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

  • З 1957 року село Ворошилівка було перейменовано на честь героя Жежері О. Ю. в с. Олександрівку. 
  • В 1965 році гостинно відчинив свої двері Будинок культури.
  • В 1982 році побудована нова школа.
  • В 1990 році відкрито млин, хлібопекарню, крупорушку, олійницю.
  • 1992 рік – почалася газифікація села.
  • Господарство  з 1983 року очолює Муленко Микола Іванович.
  • 1996 році – колгосп ім. Свердлова реорганізовано в КСП «Олександрівське».
  • 2002 рік – КСП «Олександрівське» реорганізовано в СФГ «Олександрівське».
  • 2006 рік - СФГ «Олександрівське» реорганізовано в ФГ «Олександрівське».

На території сільської ради працюють такі заклади та установи:

  • Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів, яка налічує 126 учнів, 18 чоловік - педагогічний колектив. Директор школи Глущенко Наталія Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи  - Кандейкіна Мальвіна Юліанівна, заступник директора з виховної роботи – Руденко Оксана Миколаївна.
  • ДНЗ «Малятко» налічує 37 вихованців, 11 чоловік – педагогічний колектив. Завідуюча Гусейнова Алла Іванівна.
  • Олександрівське відділення зв’язку, завідуюча - Русуляк Ірина Олександрівна.
  • Будинок культури, директор – Гаврилець Наталія Володимирівна.
  •  Олександрівська бібліотека-філія, завідуюча – Жовтоножко Валентина Ярославівна.
  • Клуб с. Сонине,  завідуюча – Брагіш Катерина Іванівна.
  • Олександрівська ЛА ЗПСМ, головний лікар – Холод Марина Володимирівна.
  • Олександрівське відділення вет.дільниці, завідуюча – Колодєєва Вікторія Василівна.

В центрі села знаходиться Свято-Богоявленський  храм, який побудований в 2008 р.. Настоятель релігійної громади Свято-Богоявленського храму Української Православної Церкви Московського Патріархату – протоієрей Павел. (Суровець Павло Валерійович).


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *